Pamiątka ze ślubu

Yoko93

Byłoby wielkim niedopatrzeniem gdybyśmy nie zadbali o zapewnienie sobie pamiątek po naszym weselu. Po latach, gdy będziemy już starsi z przyjemnością obejrzelibyśmy po raz kolejny zdjęcia ze swego ślubu aby przypomnieć sobie ten dzień gdy byliśmy jeszcze młodzi i piękni. Wynajęcie fotografa na wesele to mimo wszystko spory wydatek. Niektóre pary uznają, że niepotrzebny bo skoro każdy z gości i tak przyjdzie na wesele z aparatem fotograficznym (a przecież aparaty fotograficzne mieszczą się już w każdym telefonie) to będą mieli od nich tysiące zdjęć dokumentujących każdą sekundę wesela. Myślą tak do czasu aż obejrzą te wszystkie amatorskie zdjęcia i chwycą się za głowę dostrzegając jaki błąd popełnili. Aczkolwiek wśród fotografów ślubnych zdarzają się lepsi i gorsi to jednak lata zdobywanej wiedzy nie zastąpią przypadkowego trafu jaki może się udać któremuś z gości. Posiadają oni również znacznie lepszy sprzęt fotograficzny, w końcu nawet najtańsza lustrzanka robi lepsze zdjęcia niż telefon ze średniej półki.

sprzęt profesjonalnego fotografa

Aktualnie nie powinno być dużym problemem znalezienie fotografa ślubnego ponieważ wiele osób, które poświęciły swoje życie fotografii dzięki różnym subwencjom mogło nabyć odpowiedniej jakości sprzęt aby zamienić swoją pasję w zawód. A jakość sprzętu obok talentu fotografa to kluczowy czynnik do tego by uzyskać wysokiej klasy fotografie. Profesjonalny sprzęt kosztuje jednakże niewiarygodne pieniądze, a na taki zestaw składa się wiele elementów. Potrzebne są co najmniej dwa aparaty, komplet obiektywów o różnych ogniskowych, lampy błyskowe, zapasowe karty pamięci i baterie, notebook, a do pracy w plenerze dodatkowo różne akcesoria typu blenda albo statywy. Nie każdy może sobie pozwolić na taki sprzęt i wielu początkujących fotografów ślubnych wykorzystuje tańsze zamienniki z oferty dla zaawansowanych amatorów. Ich parametry są rzecz jasna słabsze, ale wielu ludzi nie dostrzeże różnicy.

Kiedy wybieramy fotografa na ślub najlepiej jest kompleksowo porównać oferty wszystkich fotografów z najbliższego sąsiedztwa i zakwalifikować do dalszego wyboru tylko tych, których zdjęcia (jakie każdy fotograf udostępnia w Internecie do wglądu dla potencjalnych klientów) nam się podobają. Wielu z nich i tak będziemy musieli skreślić z listy ponieważ albo będą dla nas za drodzy, albo będą już mieli zarezerwowany termin w dacie pokrywającej się z dniem naszego ślubu.

Zdjęcia weselne składają się z kilku części, które łatwo od siebie oddzielić i bardzo często cena uzależniona jest od tego ile z tych części zawartych jest w pakiecie. Mamy zatem zdjęcia z przygotowań do ślubu, z samej ceremonii ślubnej, reportaż z wesela oraz zdjęcia plenerowe. Czasami możliwa jest także sesja narzeczeńska przed samym ślubem, to akurat niezły test na to by sprawdzić, czy dobrze nam się współpracuje z fotografem i czy spełnia on nasze oczekiwania.

Praca fotografa nie kończy się w momencie zrobienia zdjęć. W dzisiejszych czasach mają oni znacznie więcej pracy niż wtedy gdy fotografowali na materiałach analogowych. Z tysięcy wykonanych fotografii trzeba wybrać najlepsze i poprawić je w programie do edycji zdjęć. Surowe zdjęcia często zupełnie nie przypominają tego co dostajemy jako produkt końcowy. Te wszystkie elementy składają się na dość wysoki koszt takiej usługi, jednak jest to koszt jednorazowy, a pamiątkę mamy na całe życie.